2011. november 17. 15:30
„Lehetőségek tárháza” - Munkahelyi képzések támogatása
Nem mindegy kikkel dolgozunk, és az sem, hogy milyen a tudásuk. Sajnos a munkaadóknak nem mindig adatik meg, hogy munkavállalóikat képezzék. Szerencsére akadnak megoldások. Balogh Balázzsal a GKF Csoport Kereskedelmi Igazgatójával beszélgettünk az Új Széchenyi Terv keretén belül meghirdetett TÁMOP – Munkahelyi képzések támogatása c. pályázatról.
Mi a pályázat lényege?
Két komponensből áll..
A TÁMOP 2.1.3 A: kifejezetten mikor -és kisvállalkozásoknak szól. Maximum 5 millió forint hozható el, akár 100%-os intenzitással.
A TÁMOP 2.1.3 B: középvállalkozások részére lett kitalálva, 50 milliós tetejű, és ez szintén 100%-os intenzitású lehet, amennyiben csekélyösszegű támogatásként veszik igénybe.
Fontos kritérium, hogy ebben az évben, és a megelőző két teljes üzleti évben csekély összegű támogatást maximum 200 ezer euróig vehet igénybe az adott cég. Ha ez a kereted már betelt, mint képzési támogatást tudod igénybe venni alacsonyabb intenzitás mellet: kisvállalkozások esetében ez 80 %-os, középvállalkozásoknál 70 %-os intenzitást jelent.
A pályázat keretében milyen képzéseket lehet tartani?
A képzések támogatása tekintetében megkülönböztetünk speciális és általános képzéseket.
Ha csekély összegű támogatást célzol meg, akkor mindkét típust kihasználhatod, hiszen a támogatás mértéke 100%-os.
Ha nem csekély összegű támogatásként pályázol, akkor, mint képzési támogatás keretén belül, érdemes általános képzést tartani, mert ennek az intenzitása magasabb, mint a speciálisnak. Erre jó példa, ha számítógép felhasználói képzést szervezel, akkor a munkavállalók munkaerő piaci helyzete javul, hiszen ezt a tudást bárhol tudják hasznosítani. Ezzel ellentétben egy hegesztői szakképzés kevésbé jelent előnyt a piacon, így alacsonyabb százalékban is támogatják. Ezért javasoljuk ilyen esetben, hogy egyértelműen általános képzésre írassák be a dolgozókat.
A képzések igénybevételénél fontos szempont, hogy kizárólag akkreditált vagy OKJ-s képzést lehet oktatni.
Mennyire népszerűek ezek a pályázatok?
Az ÚMFT keretén belül még nagyon népszerűek voltak a munkahelyi képzést támogató projektek. Bárki igénybe vehette, így „boldog-boldogtalan” meg is csinálta, több-kevesebb eredménnyel.
Az Új Széchényi Tervnél szigorítottak, és csak akkor indulhatsz a TÁMOP 2.1.3 -on, ha nyersz egy bármilyen más Új Széchenyi Terves - vállalkozásfejlesztési pályázaton (lehet ez GOP, KEOP, vagy regionális pályázat.)
Ha ez megvan, akkor a megnyert pályázat kritérium rendszerét teljesíteni kell, és mellé megkapod a TÁMOP-ot, ahol különösebb követelmény nincs, mert az már benne van a másik pályázatban.
Mit tanácsolsz az érdeklődőknek?
A GKF Csoport komplex projektek megvalósításában gondolkozik. A Congruent Kft, mint a GKF Csoprt akkreditált felnőttképzési intézménye minőségi képzési lehetőségeket tud biztosítani a TÁMOP 2.1.3 pályázathoz. Csapatunk több mint 260 TÁMOP projektet vitt végig sikeresen.
Azt gondolom, hogy ez a pályázat szűk körnek lett kitalálva, éppen ezért mindenkinek ajánlom, aki egy ÚSZT-s pályázaton nyert: érezze magát olyan helyzetben, hogy igen, most jogosult lett erre a pályázatra, és használja ki, hiszen benne van a lehetőségek tárháza.
Részleteket a pályázatról: TÁMOP 2.1.3A és TÁMOP 2.1.3B
Dóczy Gabriella
ujszechenyiterv.info
Kövess minket!