2013. szeptember 24. 12:30
Új logisztikai modellek az egészségügyben
Többek között a technológia területén terveznek fejlesztéseket az egészségügyi iparág logisztikai vezetői, ugyanakkor növekvő aggályok tapasztalhatók a termékbiztonság és a nemzetközi szabályozási környezet terén.
A változó szabályozási környezet, a megújult világszintű vevői igények, a termékbiztonság kihívásai és az egyre komplexebb termékek miatt az egészségügyi cégek vezetői stratégiai beruházásokat eszközölnek az ellátási láncaik terén, derül ki a UPS hatodik éves Pain in the (Supply) Chain kutatásából. Új technológiai célú beruházások és a go-to-market modellek kidolgozása az egészségügyi vezetők legfontosabb szempontjai az üzleti és logisztikai rendszerük új iparági szükségleteknek megfelelő átalakítása során.
Az elkövetkező öt évben a megkérdezett vezetők 84%-a fog beruházni új technológiákba, 78%-uk új piacokra fog belépni, 70%-uk pedig új disztribúciós csatornákat keres, közvetlenül keresve fel az egészségügyi szolgáltatókat, kiskereskedőket, vagy akár a betegeket is. A válaszadók 59%-a fogja erősíteni a kapcsolatát a független logisztikai partnereivel. Ezek a stratégiák az egészségügyi ellátási lánc egyértelmű átalakulását jelzik.
A technológiai célú beruházások különösen is jelzik a termékbiztonság terén kialakult növekvő aggályokat. Ezek termékbiztonsági félelmek első sorban a nagy értékű szállítmányok biztonságával és a termékek romlásával hozhatók összefüggésbe. Ezért rendkívül megnövekedett azon vezetők száma, akik az elkövetkező három-öt évben olyan rendszerek kidolgozásába szándékoznak fektetni, melyekkel megvalósítható az online nyomon követés/sorszámozás, a hőmérsékletszabályozás és a termékbiztonság is.
A kutatássorozat 2008-as indítása óta első alkalommal előzte meg, a termékbiztonság a költség menedzsment előtt az ellátási lánccal kapcsolatos félelmek között; 53% említi a legfőbb problémák között. A vezetőknek leginkább olyan kihívásokkal kell szembe néznie, mint az egyre kifinomultabb hamisítványok (48%), és a gyenge láthatóság az ellátási lánc során (40%).
A jövőbeli problémák terén a legfőbb kérdés a növekvő szabályozás, melyet a válaszadók 48%-a jelzett. Szorosan ezt követik az egészségügyi reformokkal és törvényhozással kapcsolatos félelmek 46%-kal, és világszinten a vezetők 40%-át zavarják a szellemi tulajdonnal kapcsolatos problémák.
– Az egészségügyi cégeknek számos prioritásnak kell megfelelnie az új piacokon való növekedési lehetőségek, az egyre kiforrottabb és értékesebb termékek védelme, és egy rendkívül összetett világszintű szabályozási környezetben való helytállás során – mondta el Bill Hook, a UPS egészségügyi logisztikai üzletágának globális stratégiáért felelős alelnöke.
– Ezek a trendek a UPS megoldás kínálatát is befolyásolják, hiszen csak így maradhatunk az egészségügyi iparág vezető logisztikai szolgáltatója. Ahogy az iparág egyre inkább igyekszik az új vevői és piaci igények kielégítésére helyezni a hangsúlyt, úgy a vállalati vezetők egyre többet invesztálnak az új típusú ellátási lánc stratégiákba, és olyan stratégiai partner kapcsolatokba, melyek segítenek a hosszú távú céljaik elérésében.
Forrás: gyartastrend.hu
Kövess minket!